חניה מסוכנת

חניה מסוכנת

למרות שנפגע בתאונה קלה יחסית בחניית הבניין, הצעיר האשקלוני יקבל כ- 350 אלף שקלים לאחר שנסע רוורס בעת חיפוש חניה ופגע ברכב שהגיע למקום בחוזקה. את הצעיר ייצג עורך הדין איל כהן.

לצערנו בכבישי ישראל מתרחשות לא מעט תאונות דרכים, מסיבות רבות נהגים שמאבדים שליטה, מביטים בטלפון ועוד ועוד. אלא שצעיר מאשקלון לא תיאר לעצמו שהוא יפגע בתאונת דרכים, דווקא שעה שחיפש חניה בחניית הבניין בו הוא מתגורר. אך לצערו זה בדיוק מה שקרה לו, ולמרות נזק לא גדול זכה בפיצוי מכובד בהחלט.

הצעיר שחזר מעבודתו, הגיע לביתו והחל מחפש חניה בחניון הבניין, בשלב מסויים החל לנסוע לאחור ולפתע הגיח רכב משנכנס לחניה והוא התנגד בו בעוצמה. עקב התאונה, נחבל הצעיר בגבו ובצווארו.

הצעיר סבר כי מדובר במכה שתחלוף אולם לאחר יומיים הבין כי מצבו הולך ומחמיר וכי כאביו אך הוליכים ומחמירים והוא פנה למוקד הרפואי "בטרם" לסדרת בדיקות שם. לאחר פנייתו לטרם, המשיך הצעיר במעקב רפואי במרפאת קופת חולים, עבר בדיקות דימות ואף עבר מספר סדרות טיפולי פיזיותרפיה על מנת להקל עליו ולשפר את מצבו, אולם לשווא.

לאחר המקרה , פנה האיש לעורך הדין איל כהן- ממשרד עורכי הדין כהן-קריסי המתמחים בדיני נזיקין – בבקשה כי יסייע לו.

עו"ד כהן פעל בשני מישורים:

ראשית, פנה למוסד לביטוח לאומי על מנת שהתאונה תוכר כתאונת עבודה ולאחר מכן הופיעו במספר וועדות עד שהמוסד לביטוח לאומי קבע כי לצעיר קיימת נכות עקב מגבלותיו בצוואר ובגב והוא פוצה בסך של כ- 50,000 ₪ בגין נכויות אלה.

שנית, ולאחר מיצוי ההליכים בביטוח הלאומי, הגיש עו"ד כהן תביעה נגד חברת הביטוח שביטחה את ביטוח החובה ברכבו של הנפגע בגין הנזקים שנגרמו לו.

במסגרת כתב התביעה, טען עו"ד כהן, בין היתר, כי "עובר לתאונה יכול היה לבצע כל פעולה יום יומית פשוטה, יכולת אשר נפגעה בעקבות התאונה" כן נטען שם כי " קיים חשש כי בעתיד הצעיר יסבול מהתגברות כאביו ומהחמרת מצבו עוד יותר".

עוד טען עו"ד כהן  כי יש לפצות את הצעיר בגין הפסד השתכרות בעבר ובעתיד, לרבות אובדן השתכרות וזכויות סוציאליות, הוצאות סיעוד בעבר ובעתיד, וכן דרש לפצותו בגין "הוצאות רפואיות בעתיד לרבות הוצאות על טיפולים אלטרנטיביים ובכלל זה הוצאות שיקום, צער וכאב וסבל".

על אף סירובה של חברת הביטוח להגיע לפשרות בתיק, לאחרונה, במועד הדיון שנקבע לשמיעת הראיות בתיק, וטרם התחלתו חזרה בה חברת הביטוח מעמדתה ובמסגרת הסכם פשרה נקבע כי התובע יקבל למעלה מ-294 אלף שקלים בגין נזקי הגוף שנגרמו לו מהתאונה, ויחד עם הפיצוי מהביטוח הלאומי יפוצה בכ-350 אלף שקלים, והכל בסך הכל בגלל תאונה שהתרחשה בעת חיפוש חנייה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*