מחר (ו'): התרמת דם בקרית גת ובערי הדרום

דוברות מד"א

דוברות מד"א



מחר (ו') שירותי הדם של מד"א יערכו התרמות דם באשדוד, אשקלון וקרית גת.
בשירותי הדם של מד"א קוראים לציבור ובעיקר לבעלי דם מסוג O ו- RH שלילי, לבוא ולתרום דם, עקב הצורך המשמעותי בדם.

התרמת הדם מחר יום שישי 22.3 בקרית גת, תתקיים מול קניון לב העיר, בשדרות לכיש משעה 08:30 עד 12:30.

חשוב לזכור כי לדם אין תחליף, וכי כל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים שזקוקים לעירויי דם. אנשים בעלי דם מסוג O מהווים 35% מכלל תורמי הדם בישראל, ונחשבים לתורמי הדם האוניברסליים-היות שניתן לתת את מנות הדם שתרמו לכל מי שזקוקים לקבל עירוי דם להצלת חייהם, גם בעת הצורך בעירוי דם דחופים, ללא ידיעת סוג הדם של המטופל/ת.

בנוסף יתקיימו התרמות דם בערים:
✔ אשדוד, רחוב הרפואה 1 בתחנת מד"א משעה 08:00 עד 12:30
✔ אשקלון, רחוב התחיה 1 בתחנת מד"א משעה 08:30 עד 12:30

לפני הגעה למקום ההתרמה רצוי להתעדכן מראש מכיוון שעלולים לחול שינויים במקומות ההתרמה ו/או במועדי התרמות הדם באתר האינטרנט של מד"א בכתובת http://www.mdais.org/dam בטלפון 03-5300400

המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מארגנות (מעל 30 אנשים) בשכונות המגורים ובמקומות העבודה יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד"א בטלפון 03-5300400, כמו"כ תורמים שתרמו בעבר בשירותי הדם של מד"א ומעוניינים לברר את סוג הדם שלהם ניתן לברר במספר זה.

סמנכ"ל שירותי הדם במד"א, פרופ' אילת שנער: "החולים והפצועים זקוקים, במיוחד בתקופה זו של מלחמת 'חרבות ברזל', לקבלת מנות דם כטיפולים מצילי חיים. בכדי לענות על דרישות בתי החולים וצה"ל, לספק דם למטופלים השונים ולשמור על מלאי הדם הנדרש שירותי הדם של מד"א נדרשים להתרים לפחות 1,000 תורמי דם מתנדבים בכל יום, ומבקשים מכל מי שיכול להגיע לאחת מנקודות ההתרמה של מד"א ולתרום דם להצלת חיים".

דוברות מד"א



 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*