שותפים למאבק

שותפים למאבק

תלמידי בית הספר "אורט צור ברק" תרמו את חלקם במסגרת המאבק כנגד אלימות נשים, חברי מועצת התלמידים הכינו אמנה עליה חתמו התלמידים ובנוסף הם העבירו שיעורים על הנושא לכלל תלמידי בית הספר.

בבית הספר "אורט צור ברק", בו לומדים גם תלמידים מקרית גת והאזור ,מלבד התעסוקה לימודי המגמות והבטחת העתיד המקצועי, מקפידים גם על הקניית ערכים חשובים, ומעודדים יוזמה מחשבה ויצירתיות של התלמידים בהקשר לערכים אלו. לאחרונה נערך יום המלחמה באלימות כנגד נשים, ותלמידי מועצת התלמידים חשבו על רעיון יצירתי בו ייקחו חלק תלמידי בית הספר על מנת לחבר אותם לנושא החשוב.

כך נוצרה האמנה שמטרתה העלאת הנושא לתודעת תלמידי בית הספר. האמנה שכאמור נכתבה על ידי חברי מועצת התלמידים שפועלת כחלק מתוכנית מנהיגות של "אורטוב" מטעם רשת אורט קובעת- לא תרים יד על אישה, לא תקבע/תחליט על אישה, לא תשפיל את האישה, לא תאיים על האישה, לא תזלזל באישה, אל תכפה על האישה, לא תקלל את האישה, לא תשלוט על האישה.

האמנה נתלתה במסדרון בית הספר, ואחרי שקראו אותה בעיון חתמו עליה התלמידים. בנוסף, בבית הספר לא הסתפקו בכך וחברי מועצת התלמידים עברו השבוע בכיתות, והעבירו שיעור חשוב בנושא לכלל התלמידים. בבית הספר ציינו כי אמנם האמנה נכתבה בנושא האלימות נגד נשים, אך העקרונות חשובים בהתנהגות כללית כלפי כל אדם.

"שמחנו לראות כי חברי מועצת התלמידים, מוצאים דרך יצירתית להתייחס ליום המאבק באלימות נגד נשים" התייחסה לנושא מנהלת בית הספר סיגל כהן. "ורותמים לנושא את כלל תלמידי בית הספר. מדובר בנושא חשוב וערכי והאמנה היא מעין מסמך חשוב, אמנם הנושא העיקרי הוא המאבק באלימות כנגד נשים, אך מובן שהמסרים שהועברו הם, שכך צריך וראוי לנהוג בצורה זו כלפי כל אדם"

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*