121 בני אדם טבעו ונמשו מהים מתחילת עונת הרחצה

121 בני אדם טבעו ונמשו מהים מתחילת עונת הרחצה

מתחילת עונת הרחצה בתאריך 29.3.23 ועד היום (בשעה 13:00) החובשים והפראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ל-121 בני אדם שטבעו ונמשו מהים, מהבריכות וממאגרי המים השונים ברחבי הארץ, כך נמסר מדוברות ארגון החרום הלאומי 'מגן דוד אדום'.

מתוך 121 הנפגעים במקרי הטביעה, 26 טבעו למוות, 2 נמשו במצב אנוש, חמישה במצב קשה, 16 במצב בינוני ו-72 במצב קל בלבד.

בעת רחצה בים בעונת הרחצה, יש חשיבות מכרעת לנהלי בטיחות ולהתנהגות זהירה, כדי להבטיח חוויה נעימה ובטוחה.

להלן נקודות חיוניות שיש לקחת בחשבון:

  1. שימו לב לתנאי המים: הישארו מודעים לתנאי המים לפני הכניסה לים. בדוק אם יש אזהרות, ייעוץ או דגלים המציינים דרגות סיכון כגון זרמים חזקים ומסוכנים או גלים גבוהים. תנאים אלו יכולים להוות סיכון משמעותי לשחיינים. אם יש ספק, פנו אל המצילים או הרשויות המקומיות שיוכלו לספק מידע והכוונה עדכניים.
  1. שחו באזורים ייעודיים ופעל על פי הנחיות הבטיחות: שחו תמיד באזורים ייעודיים שמפוקחים על ידי מצילים. אזורים אלה מסומנים בדרך כלל במצופים או דגלים כדי לציין אזורי שחייה בטוחים. עקבו אחר ההנחיות וההנחיות של המצילים, מכיוון שהם מאומנים להבטיח את בטיחותכם. הימנעו משחייה לבד, העדיפו לשחות עם חברים כדי לקבל שכבת תמיכה נוספת.
  2. היו מודעים ליכולות השחייה שלכם: הערכה עצמית כנה של יכולות השחייה שלכם היא חיונית. אם שחיינים חזקים או אינכם מכירים את הים, עדיף להישאר במים רדודים, בהם אתם יכולים לגעת בקרקעית הים בנוחות. הימנעו מלהתרחק מדי מהחוף או משחייה מעבר ליכולות שלכם.

 

בכל מקרה שיש חשש לחיי אדם, או במקרה בו אתם חלילה נפגעתם, מהרו לחייג למוקד 101 של מגן דוד אדום והזעיקו עזרה.

מתנדבי וכונני מד"א פועלים 24 שעות ביממה על מנת להבטיח עזרה ראשונית ומצילת חיים בכל נקודה ברחבי הארץ.

 

קרדיט צילום: חיים לוין, דוברות מד"א

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*