5 דברים שחשוב לזכור בימים חמים

5 דברים שחשוב לזכור בימים חמים

כשהטמפרטורה מטפסת והשמש זוהרת במלוא עוצמתה, חשוב להיות מוכנים ולנקוט באמצעי הזהירות הדרושים כדי להישאר בטוחים במזג אוויר לוהט. גם אם אתם מתכננים להשתזף או לשחק מטקות בחוף הים, וגם אם אתם פשוט שומרים על שגרת החיים שלכם, הנה חמישה דברים שחשוב לזכור כדי לשמור על עצמכם בקיץ.

שמרו על נוזלים: אחד הדברים החשובים ביותר הוא שמירה על לחות הגוף. הקפידו לשתות הרבה מים במהלך היום, גם אם אינכם חשים צמא.
התייבשות יכולה להוביל לעייפות, סחרחורת ומחלות הקשורות לחום. קחו אתכם בקבוק מים והקפידו על לגימות קבועות. העדיפו לשתות מים, בחרו במשקאות קרירים והימנעו מצריכה מופרזת של משקאות המכילים קפאין או משקאות ממותקים מכיוון שהם יכולים להביא מהר יותר למצב של התייבשות.

בגדים מתאימים: בחירת הלבוש הנכון יכולה לעשות הבדל משמעותי במזג אוויר חם. העדיפו בגדים קלים, רופפים ונושמים כגון כותנה או פשתן. צבעים בהירים יותר מחזירים את קרני השמש ושומרים עליכם קרירים יותר. חבישת מצחייה ומשקפי שמש מספקים הגנה נוספת מפני השמש. ולא לשכוח למרוח קרם הגנה איכותי על עור חשוף.

הגבלת החשיפה לשמש: כשהשמש קופחת, חיוני לחפש צל במידת האפשר. תכננו את היציאות לשטח הפתוח לשעות הבוקר או הערב כאשר הטמפרטורות בדרך כלל קרירות יותר. אם אתם חייבים להיות בשמש, עשו הפסקות קבועות באזורים מוצלים. השתמשו בשמשיות, הצללות או חפשו מחסה מתחת לעצים כדי להפחית חשיפה ישירה לאור השמש. זה עוזר למנוע מכת חום והתחממות יתר.

הפסקות קרירות תכופות: מזג האוויר החם יכול לגבות מחיר מהגוף, ולגרום לתשישות או למכת חום. כדי למנוע מצבים כאלה, קחו הפסקות קרירות תכופות. העדיפו להיכנס מידי פעם לחדר עם מזגן, כגון קניונים או ספריות. אם מיזוג אוויר אינו זמין, השתמש במאווררים או במגבת לחה כדי להוריד את טמפרטורת הגוף שלך. הימנעו מפעילויות מאומצות בחלקים החמים ביותר של היום והקשיבו לגוף שלכם כאשר הוא זקוק למנוחה.

שימו לב למי שצריך עזרה: במזג אוויר חם, חשוב לבדוק את שלומם של אנשים בקבוצות סיכון, כמו קשישים, ילדים וכאלה עם מחלות כרוניות. הם יהיו רגישים יותר לבעיות בריאות הקשורות לחום. וודאו מראש שיש להם גישה לסביבה קרירה, הציעו להם מים, ושמרו על כל סימן של אי נוחות או התייבשות. עודדו אותם לפעול לפי אותם אמצעי זהירות שהוזכרו לעיל.

לסיכום, מזג אוויר חם יכול להיות מהנה אם תגיעו לזה מוכנים ומוגנים, על ידי שמירה על לחות, לבוש מתאים, חיפוש צל, הפסקות קרירות ובדיקת אנשים בקבוצות סיכון.

 

(קרדיט תמונה: Image by Olya Adamovich from Pixabay)

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*