כמעט חצי שנה מאז תחילת המלחמה: 814 אזרחים חללים נרצחו באירועי טרור, 39 מתוכם ילדים

אילוסטרציה (ai)

אילוסטרציה (ai)כמעט חצי שנה לאחר תחילת המלחמה והטבח של ה-7/10 הביטוח הלאומי מדווח כי עד היום, 814 אזרחים נרצחו בפעולות טרור.

יש לציין, הביטוח הלאומי מטפל באזרחים בלבד ולא בכוחות הביטחון הכוללים: כוחות צבא, משטרה, כיתות כוננות וכיוב'.

מתוך 814 חללים, נרצחו 5 תינוקות בגילי 0-5, 3 מתוכם מתחת לגיל 3. 5 חללים הם ילדים בגילי 6 עד 10 ו-29 ילדים בגילי 11 עד 18. סה"כ נרצחו 39 ילדים מתחת לגיל 18.

עד כה, הביטוח הלאומי שילם כ- 19,327,574 ₪ מענקי סיוע כגון: מענק לויה , מענקי התאלמנות, מענק אבל ומענק קבורה למשפחות הנרצחים.

יש לציין סכומים אלה אינם כוללים את הגמלאות השוטפות למשפחות החללים, אלא מענקי הסיוע הראשוניים בלבד.

בנוסף, נכון להיום הביטוח הלאומי שילם לכ-65,032 אזרחים נפגעי איבה אזרחיים (כאמור, לא כוחות ביטחון) שטופלו על ידי הביטוח הלאומי וביניהם גם נפגעי הטרור הן ממתקפת ה-7/10,

שורדי מסיבות הנובה ונפגעים מפיגועים ומטחי הרקטות בצפון והדרום. כמו-כן, נפגעי האיבה כוללים גם את משפחות החטופים ואלו ששבו משבי חמאס. סך התשלומים שהועברו עד כה לנפגעי האיבה על ידי הביטוח הלאומי הם כ- 1,020,418,857 ₪.

כחלק מהליווי של נפגעי האיבה, הביטוח הלאומי יוצר קשר עם המשפחות והנפגעים דרך עובדות השיקום של הארגון, מקיים מפגשים, זומים וכיוב' כדי לסייע בתקופה מורכבת זו וכדי להנגיש את הזכויות הרבות הקיימות להם במסגרת האובדן הקשה אותו הם חווים.

כמו-כן, הביטוח הלאומי פועל מול שורדי המסיבות של ה-7/10 באופן ממוקד כאשר כל נפגע מקבל טיפול בהתאם למקום מגוריו בסניף הקרוב לביתו.

כמו כן, במהלך החודשים אוקטובר ונובמבר עובדי הביטוח הלאומי יזמו שיחות באופן אקטיבי אל 3,702 שורדי המסיבות כאשר 3,693 מתוכם הוכרו כנפגעי איבה, קרי 99.8%.

ישנם שורדים נוספים שהביטוח הלאומי מנסה ברגישות ליצור עימם קשר, אך הם לא ענו או לא רצו סיוע והמעקב יימשך בהתאם למצבם ורצונם של השורדים ומתוך מטרה לסייע.

בנוסף,  עובדי הביטוח הלאומי נמצאים בקשר שוטף עם מפיקי המסיבות ומגיעים פעמיים בשבוע למתחמים שנפתחו עבור בכוכב הים ובחוות רונית לטובת עזרה ומיצוי זכויות. החל מחודש ינואר.

– עובדי הביטוח הלאומי מגיעים כל שבוע וככל שיידרש ביריד שיזמו מפיקי המסיבה במועדון הטראסק שבנמל תל אביב.

כמו-כן, התקיימו מספר מפגשי זום אליהם זומנו כל נפגעי המסיבות להסבר על ההליך לטובת קבלת גמלה וכן על נוהל חרדה המאפשר טיפולים נפשיים במקרים של טראומה במימון הביטוח הלאומי.

אילוסטרציה (ai)

הביטוח הלאומי זיהה את הצורך בהכוונה גם להורים של שורדי המסיבות ויקיים איתם היום מפגש מקוון לטובת הסבר, מיצוי זכויות וכיוב'.

על מנת להנגיש את הזכויות ככל הניתן, הביטוח הלאומי הקים בתוך האתר הרשמי, אתרים ייעודיים לפי קהלי יעד: משפחות חטופים, שורדי המסיבות, משפחות חללים וכו'

כמו-כן, נוצר טופס מקוצר לבקשה לגמלה המבקש פרטים בסיסיים כדי להקל ככל הניתן על ההליך שאותו הביטוח הלאומי מחוייב לקיים על פי חוק התגמולים. כמו-כן נשלח סרטון המסביר את ההליך לנפגעי הטרור ואת הרציונאל שבו.

הוקם מייל ייעודי לשאלות לשורדי המסיבות והמשפחות שלהם – pniutpartysurvivors@nioi.gov.il

הביטוח הלאומי הקים קבוצות תמיכה להורים שכולים ברחובות, כפר סבא, חדרה, חיפה, באר שבע ועוד, להורים לילדים קטנים, קבוצות לשורדים שחוו טראומה במהלך שימוש בסמים משני תודעה והתאמת הטיפולים למצב זה, הורחבו המענים בטיפול לנפש ל-36 מפגשים טיפוליים למי שיש צורך בכך וכן סל טיפולים משלימים לשורדי המסיבה המאפשרים מגוון רחב של טיפולים משלימים עד ל-6000 ₪ בשנה בתאם לרפורמת 'נפש אחת'.

צביקה כהן, מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי: "הביטוח הלאומי ממשיך לעבוד מסביב לשעון כדי לתת מענה ולפעול בצורה היצירתית ביותר כדי לתת מענים ולצמצם בירוקרטיה. צריך לזכור שהביטוח הלאומי כפוף להוראות החוק ולעיתים יש התנגשות בין הרגש והכאב הנורא לבין מה שעובדי הארגון מחוייבים לו. עם זאת, חשוב שכל מי שפונה אלינו ידע שאנחנו קמים כל בוקר עם תחושת שליחות ומחויבות ציבורית ונהפוך כל אבן כדי לעזור, לחבק, לסייע וללוות את הפצועים והמשפחות השכולות מעתה ואילך".פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*