רפורמת ייבוא המזון אושרה

אילוסטרציה (ai)

אילוסטרציה (ai)הממשלה אישרה הבוקר עקרונית את חוק המזון של שר הבריאות שיזם והגיש המשרד לפיו יורחב ויפושט מנגנון אימוץ הרגולציה האירופית במטרה להסיר עוד חסמי יבוא מזון לישראל מתוך מטרה להבטיח את בטיחות וביטחון המזון בישראל.

החוק עתיד לאפשר תנאים מיטביים לייבוא מזון לישראל ויאפשר ודאות רגולטורית גם לתעשייה הישראלית.

המהלך נעשה על רקע פעילות משרד הבריאות, משרד רה״מ, משרד האוצר ומשרד הכלכלה להורדת יוקר המחיה ומתוך רצון לבצע הרמוניזציה של הרגולציה הישראלית עם זו האירופית.

העקרון המוביל בפתיחת מסלול היבוא החדש הוא העברת האחריות לתקינות ובטיחות המזון על היבואן והעוסקים במזון בהתאם למקובל באירופה והקניית כלים ליבואן לביצוע תהליכים איכותיים לניהול סיכונים ובקרת איכות על מוצרי המזון המיובאים לישראל.

 

משרד הבריאות ממשיך באימוץ רגולציות אירופיות נוספות מעבר לאלה שכבר אימץ בעבר.

תבוטל חובת הקשר הישיר של היבואן עם היצרן ליבואן נאות ומנגד תוטל חובת ביצוע תהליכי ניהול סיכונים ובקרת איכות ע"י היבואן והמשווק.

אילוסטרציה (ai)

אוריאל בוסו, שר הבריאות: "הרפורמה בייבוא מזון ותמרוקים שמוביל משרד הבריאות בהתאם להסכמים הקואליציוניים עליהם חתם יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי, נועדה לפשט את הייבוא ולייצר ודאות מלאה אצל היבואנים בנוגע לדין שלפיו יש לנהוג. העיקרון המרכזי הוא השמירה על בריאות הציבור והבטחה שכל מה שמגיע לארץ יעמוד בסטנדרטים גבוהים ומתוקנים. אנחנו מאמינים שבאמצעות הקלה רגולטורית אחראית והקפדה על בריאות הציבור נוכל באמת להפחית עלויות עבור הציבור ולהיאבק על יוקר המחיה. הגענו להסכמות אחרי עבודה מאומצת עם כלל הגורמים הנוגעים בדבר ואנחנו שואפים להתחיל בקרוב תהליך להטמעה מלאה של הרגולציה האירופית עם זו הישראלית לרווחת האזרחים".

 

אילוסטרציה (ai)

משה בר סימן טוב, מנכ״ל משרד הבריאות: "בהתאם למחויבות אותה הצגנו לפני אירועי ה-7.10 גיבשנו הסכמות כוללות בעניין פתיחת מסלול יבוא מזון מאירופה על בסיס הצהרה של שיווק כדין באירופה ליבואנים נאותים, תוך הקלת הכניסה למסלול זה. הסכמות אלו נעשו לאחר עבודה מאומצת של כלל הגורמים הרלוונטיים שעבדו על המהלך במשרד הבריאות ובשיתוף משרדי האוצר והכלכלה ומשרד ראש הממשלה.

 

הרפורמה במזון כמו הרפורמה בתמרוקים הן חלק מהאסטרטגיה של המשרד לטייב את הרגולציה להוריד את הנטל הבירוקרטי לצד המשך שמירה על בטיחות ובריאות הציבור, בהתאם למחויבות הציבורית שלנו". 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*