"אנחנו ננצח"

"אנחנו ננצח"

פחות משנה לבחירות לראשויות המקומיות פגשנו את המועמדים לראשות עיריית קרית גת שי זולדן ויקיר שינדלר.
לפני כחצי שנה הודיעו שבכוונתם להתמודד יחד בבחירות הקרובות, והם נשמעים בטוחים: "אנחנו הולכים לנצח"

כיצד נולד רעיון האיחוד בניכם?

יקיר: החיבור בינינו הוא לא חיבור פוליטי, הוא חיבור של ערכים ותפיסות עולם, לשמחתי הצלחנו קודם כל ליצור שותפות אמיתית וערכית שרואה את טובת העיר לפני הטובה האישית של כל אחד ואחת מאיתנו.

שי: למעשה מיד לאחר הבחירות הקודמות נפגשנו מספר פעמים לשיחות עומק משותפות, למדנו את התוצאות, דיברנו על הנושאים החשובים ועל החזון שלנו לקרית גת, הגענו להבנות משותפות לגבי התוכניות לקרית גת.

איך תקבעו מי יוביל את הרשימה ומתי תקבעו זאת?

שי: סיכמנו בינינו שמי שיוביל את הרשימה יהיה המועמד שיוביל בסקר. נקיים סקר שנועד לקבוע מי הוא בעל הסיכויים הגבוהים ביותר, אבל חשוב להבין יהיו התוצאות אשר יהיו הכוונה שלנו היא להוביל את העיר יחד בשיתוף פעולה מלא, ככה שהשם שיהיה באותו נקודת זמן בעל הסיכויים הגבוהים ביותר לנצח את הבחירות יוביל את הרשימה.

יקיר: מבחינתי אנחנו שניים שהם אחד, המצביעים מקבלים את שנינו ביחד כמי שינהיגו את העיר, יחד אנחנו מביאים ניסיון של עשרים שנות כהונה במועצת העיר, עשינו תפקידים חשובים במסגרת מועצת העיר וכמובן גם במגזר הציבורי והשוק הפרטי ואנחנו יודעים היטב מה דרוש לעיר על מנת לעמוד באתגרים שלפניה.

איך אתם יודעים לוודא שאף אחד לא יעשה מהלכים עצמאיים ואולי ישבור את הדיל ביניכם?

שי: יש אמון מלא והבנה שרק יחד ננצח. בפוליטיקה אי אפשר לנצח לבד, צריך שיהיו לך שותפים, אנחנו רואים את עצמנו כשותפים טבעיים ומשלימים. אין לאף אחד מהצדדים את האינטרס לצאת מהשותפות, הקרית גתים דורשים את השותפות ולא יסלחו למי שיפרוש ממנה.

יקיר: אנחנו פועלים יחד יום יום על מנת להרחיב את השורות ולצרף לשותפות עוד שמות מצויינים מתוך הבנה שכדי להחליף את המנגנון של דהרי חייב למצוא את המחנה המשותף הרחב ביותר.

האם אתם לא חוששים מפני אפשרות של מועמדים נוספים? כפיר סוויסה רמז שעשוי להכריז בקרוב על התמודדות. גם יגאל וינברגר חושב על האפשרות להתמודד.

יקיר: כפיר סויסה הוא מנהיג ראוי, חבר ושותף, גם יגאל וינברגר עושה דברים חשובים בתחום העמותות, שניהם חברי מועצה טובים, כפיר כבר אמר בפומבי שיחד איתנו הוא יעשה הכל על מנת להחליף את דהרי ואני בטוח לחלוטין שיחד נמצא את הנוסחה לשתף פעולה עם כולם.

שי: הקרית גתים מבינים שצריך וחשוב להתלכד סביב המועמד המוביל ולצאת לדרך מנצחת להחלפת אבירם דהרי. זה מה שעשינו אני ויקיר וזה מה שמצופה מכל אחד מהאנשים המצויינים שרואים את עצמם חלק מהקבוצה שמציבה אלטרנטיבה לשילטון. אין לי צל של ספק שהמחוייבות של כולם לעיר קרית גת תביא לכך שבסופו של דבר נצליח להביא לידי כך שמול דהרי יעמוד מועמד אחד שינצח אותו.

מה תגידו לאלו שטוענים שהעיר התפתחה במהלך העשרים שנה האחרונות?

יקיר: לצערי הרב התמונה היא אחרת לגמרי, קרית גת נסגרת בשמונה בערב, העיר סובלת מתשתיות לוקות בחסר, מחוסר נקיון ולא יודעת להתמודד עם קצב הגידול, בשכונות החדשות יש פקקים בלתי נסבלים ובשכונות הישנות יש הזנחה פושעת. הגרעון בעיר עדיין עצום וסדרי העדיפויות לוקים בחסר. וכל זאת אל מול תשלומים גבוהים בארנונה וביתר המיסים העירוניים.

שי: קרית גת נמצאת במיקום מצוין ואסטרטגי. קרית גת וערים נוספות גדלות במהירות כדי לקלוט תושבים מכל ישראל ומכל העולם. לצערי אבירם לא עושה כלום עבור הזוגות הצעירים. מחירי הדירות כאן יקרים, אם תשאל כמעט כל קרית גתי הוא יגיד לך שהארנונה יקרה מידי ושהיא איננה תואמת את מה שהיה רוצה לקבל. את קרית גת אפשר וצריך להפוך לעיר עשירה תרבותית חיה ובועטת, בידור, מסחר, תרבות וקולנוע, חיי לילה, אירועים ומופעים. לעשות באמת ולא למראית עין.

השבוע הוצג התקציב לשנת 2023 איזה בשורה הוא מביא עימו?

הבשורה הכי חשובה לתושבי קרית גת היא שמדובר בתקציב האחרון אותו מוביל אבירם דהרי. אנחנו יודעים שאנשים משתעממים כאומרים להם את המילה תקציב, וכשמסבירים להם שאנחנו בחובות של יותר מ250,000,000 ש"ח לבנקים ולקראת שנת הבחירות לוקחים עוד הלוואה של 90 מיליון אנשים מתחילים להרדם. אך אלו נתונים עגומים המצביעים על ניהול גרוע.

לאבירם דהרי הצמידו חשב שילווה את המדיניות הכושלת שלו. בכל שנה מציג לנו תחזית אופטימית כשבפועל בכל שנה העירייה נכנסת לבור תקציבי, איננה מאוזנת, ואף מפסידה בכל שנה. תושבי קרית גת משלמים ארנונה גבוהה, גבוהה מאוד, ניהול עיר דורש הבנה ואחריות ומגיע לקרית גתים תקציב שבו כל שקל מופנה לתושבים.

מה הייתם משנים ועושים אחרת?

שי: אנחנו מביאים גישה מקצועית ניהולית שמתאימה לניהול עיר היום. יש פה עניין של שינוי סדרי עדיפויות וחלוקת משאבים מחדש, ברגע שהמשאבים העירוניים יתחילו להיות מושקעים בתושבים ולא בפוליטיקה של אבירם, תהיה לנו עיר אטרקטיבית יותר שתיתן יותר לקרית גתים בכל תחומי החיים.

יקיר: אנחנו מתכוונים להקים מנהלת אסטרטגית לעיר שיחד איתנו תתכנן לעומק את השנה הראשונה שהשינויים שנעשה בה יהיו לטווח הארוך ביותר, אנחנו ננהיג סיור שבועי בשכונות הישנות והחדשות יחד עם כל אנשי המקצוע, נשמע את התושבים ונצביע על הליקויים ונעקוב אחר ההתקדמות עד שתהיה לנו עיר נקייה עם תשתיות מתחדשות, אנחנו גם נזמין את כל מנהלי בתי הספר לפ.ע שבועיי לבחון את ההתקדמות ברמת התלמיד וכמובן ניישם את כל הידע הרב שצברנו בתחום התרבות.

איך אתם רואים את העבודה שלכם עם חברי מועצה נוספים?

שי: הרוב המוחלט של חברי המועצה הם אנשים איכותיים שתורמים מעצמם המון, אנחנו איתם ביחסים טובים, הם קרית גתים נהדרים. אני עושה עם רובם דרך משותפת ארוכה, המחנה המשותף בינינו הוא גדול מאוד שהבסיס הוא עשיית טוב לקרית גתים וקרית גת. בשנים האחרונות אנחנו רואים את אבירם דהרי לוקח את קרית גת למקום פחות טוב ועל כן זה הזמן להגיד לו שמכאן הקרית גתים דורשים הנגה חדשה, חזקה שקופה ומאחדת. זה הזמן לומר לו תודה אך 20 שנה זה מספיק.

יקיר: בחמש שנים האחרונות היו בקרית גת חמישה חברי אופזיציה אמיצים שלא נכנעו לפיתויים, על פי כל הבדיקות שאנחנו עורכים הציבור רוצה שהם יובילו כעת את העיר ואם זה תלוי בנו זה בדיוק מה שיקרה.

איך אתם מעריכים את הסיכויים שלכם לנצח את דהרי?

יקיר: מצוינים, בקרב האוכלוסיה הותיקה בעיר מרגישים את הרצון לשינוי, מבינים שהעיר זקוקה להתחדשות, ובקרב התושבים החדשים זה מאוד ברור שהם מכירים ורגילים לסטנדרטים של ערים אחרות והם לא מתביישים לדרוש את שמגיע להם, לתושבים שמגיעים לעיר מערים אחרות אי אפשר לתרץ את זה שמלוכלך כאן בגלל התושבים ושאין קולנוע כי לפני עשרים שנה יזם נכשל פה ועל זה שאין פה מקומות בילוי בגלל שאין מי שירים כפפה, הם מבינים שרשות מקומית צריכה לדאוג לסייע וללוות את הדברים האלה, והיום זה מאוד ברור שמי שלא יעמוד בסטנדרט שהתושבים דורשים לא יזכה בהזדמנות נוספת.

שי: כבר בבחירות הקודמות ראו את המגמה הברורה, דהרי ירד מ תמיכה70% ב2013 ל51% ב2018, בחמש השנים האחרונות ברור לכולם שיש ירידה משמעותית נוספת בשיעורי התמיכה שלו וזה מגובה בכל הבדיקות ומחקרי העומק שאנחנו עושים. אנחנו נמשיך לעבוד קשה בשטח ולמען הציבור הקרית גתי עד להחלפתו של דהרי ובהמשך כדי להוביל את העיר לכתוב פרק חדש ומוצלח בהיסטוריה שלה.

מילה לסיום?

אנחנו קוראים לכל מי שאכפת לו מהעיר, זה באמת צו שמונה, זה הזמן להתגייס, הקול השפוי שרוצה שינוי הוא רוב העיר, ורק שאננות או זריקת קולות מיותרים לפח יכולים למנוע את המהפך שהציבור משווע לו. יש המון משימות, אנחנו צריכים אתכם ברשתות החברתיות, אנחנו צריכים אתכם בשטח, אנחנו צריכים אתכם בטלפונים, כי רק יחד נצעיד את קרית גת לעידן של הישגים והצלחות.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*